Sprawy bieżące

' CERAMICZNY PLENER W MIEŚCIE NA DOBRY POCZĄTEK LATA ' 27.06 - 01.07.22 

Zapraszamy serdecznie na plener w mieście. Będziemy spotykać się wieczorami w pracowni na Ogrodach lub w ogrodzie nieopodal Lasu Marceliskiego, w pięknym miejscu między drzewami i hamakami ( wybór miejsca uzależniamy od pogody).
Każdego dnia będziemy poznawać nowe techniki lepienia oraz zdobienia ceramiki. Poznacie praktykę jak I teorię.
Do kogo skierowany jest ten plener:
- do osób, które nie miały nigdy do czynienia z ceramiką,- do osób, króre lepiły już w glinie,
- do nastolatków z rodzicami,
- do tych, którzy chcieliby zdobyć jak najwięcej informacji na temat procesu tworzenia ceramiki, materiałów oraz możliwości medium w krótkim czasie,
- do szukających kreatywnego wypoczynku w mieście w dobrym towarzystwie.
Z pewnością podczas pleneru zdobędziecie podstawy tworzenia ceramiki, wypoczniecie owocnie z mieście w pieknej pracowni i kreatywnym ogrodzie ceramika.
Plan pleneru jest taki:

PONIEDZIAŁEK 18.00 – 21.00
Lepimy z kuli i z płata. Tworzymy formy użytkowe z grubymi i cienkimi ściankami inspirowane materiałem wizualnym, który dla Was przygotuję. Poznajemy różnej jakości masy ceramiczne oraz ich potencjał ( te prace będziemy wypalać w technice raku ).

WTOREK 18.00 - 21.00
Zdobimy na mokro i na sucho angobami. Zapoznam Was z techniką sgraffito i z kilkoma innymi metodami wypracowanymi przeze mnie.
W tym dniu zaczniemy również lepienie większych form z wałków oraz za pomocą moich własnych wypracowanych technik.

ŚRODA 18.00 - 21.00
W tym dniu będziemy toczyć na kole. Równocześnie stworzymy formy z mieszanych kolorystycznie glin.

CZWARTEK 18.00 - 21.00
Z kolei w czwartek skupimy się na wykańczaniu dotychczas stworzonych prac szkliwami, farbami podszkliwnymi oraz kredkami. Pokażę Wam podstawowe metody szkliwienia i zdobienia prac. Ta część pleneru odbędzie się w pracowni.

PIĄTEK 17.00 - 22.00 ( lub dłużej)
Podczas tego dnia będziemy wypalać w żywym ogniu. Na waszych oczach powstaną piękne efekty – niespodzianki. Zaprezentuję Wam metodę wypalania ceramiki 'Raku' oraz metodę wypalania w zakwasie chwlebowym 'Raugo' lub 'Obvara'.
( w tym dniu wypał może się trochę przedłużyć jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające).

W cenie pleneru mieści się pomoc merytoryczna dwóch instruktorek. Wszystkie materiały do tworzenia ceramiki, wypał prac w piecach oraz pyszna kawa, herbata i słodka przekąska

Pracujemy intensywnie, w kameralnym gronie.
Koszt pleneru: 1200 zł (za wykonaną usługę wystawiamy fakturę).
Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie zaliczki w wysokości 100 zł z tytułem 'Letni plener' i przesłanie potwierdzenia na adres mejlowy; glinianakula@gmail.com
Nr konta; 42114020040000380260706115
Na wszelkie pytania odpowiem pod nr tel: 603 435 289 lub drogą mejlową.

WARUNKIEM WYSTARTOWANIA PLENERU JEST UCZESTNICTWO MIN 6 OSÓB W WARSZTATACH.
Wszystkie wykonane podczas pleneru prace ( a będzie ich sporo ) trafiają spowrotem do rąk uczestników tydzień po zakończeniu wydarzenia.

Zapraszam serdecznie
Katarzyna Poniecka

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY NA REGULARNE WARSZTATY, DZIAŁAMY ZGODNIE Z GRAFIKIEM ! 
1. Staramy się aby każdy uczestnik naszych warsztatów czuł się zaopiekowany. Nawet w grupie mieszanej z osobami początkującymi i średniozaawansowymi w procesie możecie się czuć Państwo spokojnie. 
2. Na wszystkie zajęcia się zapisujemy. Priorytetowo traktujemy osoby z karnetami. 
3. Wykonane u nas prace oczekują na odbiór w pracowni przez miesiąc, potem niestety musimy je usunąć z powodu braku miejsca ( ZWYKLE LICYTJEMY NA AUKCJACH NA DOBRY CEL ).
4. Na warsztatach zawsze staramy się pokazać Wam coś nowego ale realizujemy również Waszw projekty. Nie matwcie się jeśli nie mieliście jeszcze do czynienia z gliną, krok po kroku rozwiniecie szkrzydła w naszej pracowni. 
5. Aby wykończyć prace potrzebujecie dwóch warsztatów. Na jednym lepimy, na drugim szkliwimy. Prace bez szkliwa posiadają swój urok, to też ma sens. Jednak wypalenie wraz z 'glazurą' czyni je użytkowymi. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA, PRACE WYKONANE W PRACOWNI PRZECHOWUJEMY DO MIESIĄCA. PO MIESIĄCU STAJĄ SIĘ WŁASNOŚCIĄ PRACOWNI. 

KARNETY  ZASADY 
Zarówno karnety jak i viuchery sprzedajemy zawsze z wypisaną datą. Nie realizujemy przeterminowanych zaproszeń. 
Nie uzwględniamy również usprawiedliwień różnej natury ani nie wymieniamy przeterminowanych karnetów na ceramikę...

Chcemy abyście czuli się bezpiecznie. Bądżmy więc odpowiedzialni. Nie przychodźcie chorzy ani przeziębieni na warsztaty. Twórzmy razem wyjątkowe spotkania pełne radości, relaksu i wartościowej wymiany.
Wszelkie irytacje, wątpliwości czy sugestie prosimy zgłaszać drogą mejlową na: glinianakula@gmail.com